İade Şartları

İade şartları nelerdir?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde  bize başvurarak aşağıda belirttiğimiz kurallar dahilinde iade edebilirsiniz. Belirttiğimiz şartlar dahilinde gönderim yapmanız halinde, herhangi bir kargo ücreti ödemeyeceksiniz.

Satın almış olduğunuz ürün; kampanyalı, hediyeli veya promosyonlu bir ürün ise, iade edeceğiniz ürünle bu ürünü de göndermeniz gerekmektedir.


Satınaldığım ürünü iade etmek istiyorum, neleri iade edebilirim?

-          Orijinal kutusu/ambalajı bozulmamış, tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ve muhakkak faturası ile birlikte yapılmalıdır.

-          Kampanyalı, hediyeli ürünler de orijinal kutusu ile birlikte iade edilmelidir.

-          Yazı Tahtası, Ayaklı Yazı Tahtası, Çizim Masası, Camlı Çizim Masası, Işıklı Çizim Masası vb. Ürünleri İade edilirken, Ürünlerin Kesinlikle Kullanılmamış Ve Hasara Uğramamış Olması Gerekmektedir.

-  Ürünler kargo Şirketinden Teslim ALınırken, Mutlaka Kargo Görevlisinin Gözetiminde Ürün Kontrol Edilerek Alınmalı, Herhangi Bir Hasar Veya Farklı Bir ürün Var ise Derhal Kargo görevlisine Rapor Tutrulmalı. Daha sonra 0212 588 3363 numaralı Telefonumuzdan Bizlere Ulaşarak Konu Hakkında Bilgi Veriniz. İsteğiniz Doğrultusunda Ürün Değişimi Veya Para İadesi Tarafınıza Yapılır. Rapor Tutturulmayan Ürünlerde Firmamız Sorumluluk Kabul Etmemektedir.


-          İade edilen ürünler için, yapılacak olan geri ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişinizi oluştururken ödediğiniz kargo tutarı         tarafınıza geri ödenmemektedir.

-          Fiyatı, teşkilatlanmış piyasa veya borsada belirlenmiş ürünler (altın vb) iade edilemez.

Satınaldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle iade etmek istediğiniz ürünü; kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde faturanız üzerinde bulunan Aksaray Mah. İnkılap Cad. No: 43 D 208 Aksaray / Fatih / İstanbul iade adresimize göndermeniz gerekmektedir.


İade ürünümü hangi kargo firmasıyla göndereceğim?


İade etmek istediğiniz ürünü, Aras Kargo ile tarafımıza göndermeniz yeterlidir.

-          Dilerseniz Aras Kargo’nun web sitesinden http://araskargo.com.tr/web_18712_1/contact_aras_subeler.aspx  size en yakın şube bilgilerine ulaşabilir ve iade ürününüzü teslim edebilirsiniz,

-          Aras Kargo 4442552 çağrı merkezini arayarak, adresine kurye talep edebilirsiniz.

Arızalı Ürün

Sitelerimizde satılan ürünlerin tamamı garantilidir. Garanti Elektronik Ticaret mağazalarından satın aldığınız ürün, kullanım sürecinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanırsa, ürününüz garanti süresi içerisinde ücretsiz olarak yetkili servis istasyonu tarafından tamir edilir. Servis istasyonunun bulunmaması halinde, ürün, tarafımızdan, imalatçı ya da ithalatçı firmaya gönderilir. Garanti Elektronik Pazarlama.  ürün tamiri yapmamakta, sadece gönderilen arızalı ürünleri, yetkili servislere yönlendirmekte ve sonuç beklemektedir. Hızlı sonuç için, öncelikle yetkili servislere başvurmanızı öneririz. 
Ürünün tamirini bizim aracılığımız ile yaptırmak istiyorsanız, ürünü göndermeden önce, aşağıdaki formu doldurmalı ve formunuz, tarafımızdan onaylanmadan ürünü göndermemelisiniz. Ürünle birlikte, Faturayı, Garanti Belgesi'ni ve el yazınızla iade dilekçesini göndermeyi unutmayınız.

Cayma Hakkı 
TÜKETİCİ'nin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya malın gösterdiği adresteki 3. kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren ondört (14) gün içerisinde malı reddederek/iade ederek sözleşmeden cayma hakkı vardır. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması ve ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ürünün kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş ve ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 (ondört) gün içinde ürün bedelinin ALICI'nın banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler 


a) Banka, sigorta ile ilgili,


b) Otomatik satış makineleri vasıtasıyla akdedilen,


c) Halka açık jetonlu telefonlar vasıtasıyla akdedilen,


d) Açık arttırma yolu ile akdedilen,

e) Gıda, içecek ve günlük tüketim için tüketicinin evine veya işyerine düzenli olarak sağlanan malların tedariki ile ilgili,


f) Sağlayıcının üstlendiği, barınma, ulaşım, yemek tedariki, sportif ve kültürel faaliyetler ve eğlence hizmetlerini özel bir günde veya sürede tedarik etmesine ilişkin hükümler içeren, sözleşmelere uygulanmaz.